Jak segregować śmieci
 
Komunikacja miejska
 
Ochrona środowiska
 
Efektywność energetyczna
 
Buduj i remontuj z nami
 
Zaadoptuj swojego przyjaciela
 
 

Schronisko

  Położone w miejscowości Pudwągi (ok. 10 km od Kętrzyna). Trasa Kętrzyn - Reszel

  Otwarte od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7.00 do 15.00

  601 677 115

  schronisko@e-ketrzyn.pl

 

Schronisko jest prowadzone przez PGK „Komunalnik” Sp. z o.o. i zapewnienia opiekę nad zwierzętami z terenu gmin: Kętrzyn, Węgorzewo, Lidzbark Warmiński, Barciany, Reszel, Bisztynek, Srokowo i Korsze. 

Informacje o bezdomnych zwierzętach należy zgłaszać w gminach.

Zwierzęta przyjmowane są przez kierownika Schroniska  w dni powszednie do godz. 15.00, w przypadkach szczególnych - kolizje i wypadki drogowe; zdarzenia losowe np. pożar, nieludzkie traktowanie - całą dobę.

  • Jeżeli pies lub kot został porzucony lub się zgubił możesz poprosić o pomoc Straż Miejską, Policję, Urząd Gminy, Urzędzie Miasta   lub we własnym zakresie dowieść psa lub kota do schroniska.
  • Jeśli znalazłeś zwierzę ranne lub z objawami chorobowymi zadzwoń do Straży Miejskiej 986. Patrol zdecyduje o udzieleniu pomocy medycznej zwierzęciu przez schronisko lub najbliższa lecznicę. W razie nieprzewidzianych trudności z dodzwonieniem się czy realizacją zgłoszenia powinieneś zadzwonić do kierownika schroniska, który w miare możlwiości dowiedzie zwierzę do lecznicy.
  • Znęcanie nad zwierzętami należy zgłaszać bezpośrednio Policji 997. Zwierzę, nad którym znęcano się, może być odebrane właścicielowi lub opiekunowi decyzją wójta lub burmistrza  miasta. Z wnioskiem o odebranie może wystąpić m.in. policjant. Do niehumanitarnego traktowania zwierząt należy:  bicie zwierząt. trzymanie w małym pomieszczeniu bez możliwości ruchu i schronienia przed deszczem i słońcem, trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry oraz dłużej niż 12 godz., widoczne odznaki zaniedbania, np. obroża wrastającą w szyję, wychudzenie, wszelkie rany, nadmierne rozmnażanie w celach zarobkowych. Przestępstwo znęcania nad zwierzętami jest ścigane z urzędu,  a każdy  dowiedziawszy się o jego popełnieniu przestępstwa ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym  policję. Kto znęca się nad zwierzęciem podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ze szczególnym okrucieństwem do lat 3. Sąd może orzec także nawiązkę w wysokości od 500 zł do 100.000 zł na cel związany z ochroną zwierząt.

 

Jak adoptować?

Zapraszamy wszystkich chętnych do adopcji zwierząt z naszego schroniska do odwiedzenia naszej placówki. Nasz wykwalifikowany personel udzieli wszelkich informacji i dopełni niezbędnych formalności abyś szybko mógł zabrał Twojego czteronożnego przyjaciela do swojego dom.

Wszystkie czworonogi, które ukończyły kwarantannę oczekują na dom stały lub tymczasowy. Wydane zwierzęta są: zaszczepione przeciwko wściekliźnie oraz chorobom zakaźnym, odrobaczone oraz sterylizowane/kastrowane. W chwili adopcji pracownik schroniska przekazuje osobie adoptującej książeczkę zdrowia psa bądź kota.

Regulamin schroniska
Z życia schroniska
Adopcje

Zobacz także

Telefony

89 752 56 60
Sekretariat
601 677 115
Schronisko dla Zwierząt
89 752 56 66
Zakład Gospodarki Odpadami